Aktuality

Pozdravy z našich domovů


Pozdravy z našich domovů pro seniory

Po nějakém čase vás opět zdravíme z našich domovů pro seniory. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, nezahálíme a připravujeme se na velikonoční svátky.

Sice nemůžeme tvořit hromadně, ale i individuální práce přinesla „své ovoce“ v podobě krásných dekorací. Naštěstí jsme všichni, klienti i pracovníci, v pořádku a snažíme se vzájemně povzbuzovat a vytvářet v našich domovech dobrou náladu.

S čím dál větší oblibou se shledává „skypování“, klienti tak mohou aspoň na chvilku „být“ se svými blízkými. Klienti oceňují i program ČT 3, staré filmy, seriály či televarieté, příp. hudba jim vždy vykouzlí úsměv na tváři.

Abychom co nejvíce eliminovali riziko nákazy, rozdělili jsme se na dva stabilní pracovní týmy, čímž se snažíme maximálně ochránit zdraví našich seniorů. Zároveň jsme klientům při pohybu ve společných prostorách rovněž nabídli roušku a jak je vidět na fotografiích, někdo jí pojal jako nový módní doplněk 😊. Velké díky patří rodinám a blízkým osobám našich klientů za to, že své blízké v této těžké době podporují, zajímají se o jejich náladu a o celkové dění v domovech. Myslí na nás i naši dobrovolníci a organizace, se kterými spolupracujeme. Všichni nějakým způsobem nabízí pomocnou ruku, čehož si velice vážíme. Klientům malují pro potěšení obrázky děti, které za námi dochází v rámci projektu Mezi námi, Krása pomoci obdarovala klientky růžemi, projekt POTMĚ nabídl seniorům možnost popovídání si po telefonu.

Rovněž i počasí nám stále přeje, a tak klienti mohou jednotlivě trávit čas na terasách, které stále zdobí jarní květiny. Nezapomínáme samozřejmě ani na imobilní obyvatele našich domovů, který nabízíme četbu, poslech hudby, příp. dle přání aromaterapii pro navození pohody.

Děkujeme za podporu vám všem, kteří na nás v těchto časech myslíte.