Aktuality

Otevřeli jsme nové Jesle Na Rybníčku


Září je za rohem. Otočíme list kalendáře a jsme v něm. Děti se rozprchnou do jeslí, školek i škol. Jedny takové jesličky, konkrétně Jesle Na Rybníčku jsme včera, 29.8., pro vás nově otevřeli. Slavnostního otevírání si nenechali ujít zástupci Městské části Praha 2 v čele s paní místostarostkou Alexandrou Udženija, která se o vznik nových jeslí zasloužila jejich podporou od samého začátku. Nový prostor jeslí, plných hraček a barevných doplňků, židliček, umyvadla jako pro Sněhurčiny trpaslíčky, přilákal i rodiče s našimi budoucími „klienty“:-) , tedy dětmi ve věku od 1 do 3 let. Věříme, že i zahradu plnou všelijakých možných i „nemožných prvků“ využijí děti co nejdéle. 

A co k této akci napsala sama Městská část Praha 2? Text jsme převzali z Oficiálního webového Portálu Prahy 2:

Nové jesle Prahy 2 přivítají první děti

Malé postýlky, spousta hraček a samé hodné tety. Nové jesle v lokalitě Na Rybníčku  (Ječná 29) dnes slavnostně otevřela městská část Praha 2. Jesle pro čtyřicet dětí ve věku od jednoho roku do tří let vznikly z iniciativy místostarostky Alexandry Udženija, která interiérem provedla novináře a další pozvané hosty.

„Děti budou rozděleny do dvou skupin, v té první budou ty nejmenší od jednoho roku do dvou let, ty starší budou ve druhé skupině,“přiblížila provoz jeslí Alexandra Udženija, v jejíž kompetenci je sociální oblast. Městská část postavila jesle mimořádně rychle, během jediného roku. „Všichni nám říkali, že to takhle rychle nejde, a vidíte, podařilo se to,“ zdůraznil místostarosta Prahy 2 Jan Korseska, který je zodpovědný za oblast financí. Městská část při té příležitosti zřídila také nové veřejné hřiště pro děti s moderními hracími prvky v prostoru za kostelem sv. Štěpána jako náhradu za plochu, která je nyní součástí areálu jeslí.

Akce se zúčastnili také místostarostové Michael Grundler a Martin Víšek a místostarostka Michaela Mazancová.

Text: kla,