Aktuality

Ocenění kvality v pečovatelské službě


Naší pečovatelské službě se povedlo získat maximálně možný počet hvězd. Minulý týden nám byl předán Certifikát Značky kvality za péči, individuální přístup, partnerství a stravování s 5*.
Značka kvality v sociálních službách jako nástroj a měřítko kvality tak běžné v mnoha západoevropských zemích, je už zcela běžné i u nás. Nejde jen o měření kvality sociálních služeb, ale o to, aby vedla dlouhodobě k jejímu zvyšování.
Jde o jednoduchý systém externí certifikace těchto zařízení, který je založen na tzv. udělování hvězd. V praxi tak již při vstupu do organizace nabízející sociální služby uvidí jak jeho nový uživatel, tak případně i jeho rodina, zda jde např. o dvouhvězdičkovou nebo pětihvězdičkovou službu.

U příležitosti předání certifikátu zástupci Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky jsme připravili pro klienty pečovatelské služby pohoštění na terase vnitrobloku Máchova 5. V příjemném prostředí jsme pekli pro návštěvníky bramboráky a k milé atmosféře přispěli, již tradičně, bratři Pobudové svou hrou na harmoniku a kytaru. Jen co začali zpívat, přidali se i naši milí hosté. 

Tisková zpráva MČ Praha 2