Aktuality

Byli jsme oceněni Značkou kvality


Domov pro seniory v Máchově 14 po třech letech opět získal prestižní ocenění Značka kvality s nejvyšším možným ohodnocením 5* za ubytování, stravu, volný čas a kulturu, partnerství a péči o klienta. Poprvé jej získal v červnu 2014 a nyní obhájil v červenci 2017.

V útulném domově žije až 50 seniorů ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Čtyřikrát týdně mají teplou večeři, snídaně a obědy si mohou vybírat z více variant, stejně jako místo stravování (pokoj, jídelna, venkovní terasa). Režim je, pokud možno, co nejvolnější – klienti například mohou kdykoliv odejít a přijmout návštěvu s možností přenocování. O jejich potřeby se stará zdravotně vyškolený personál.

Toto ocenění pro nás představuje v první řadě veřejné uznání vysoké úrovně poskytovaných služeb domova a kvality péče. Obhájit pět hvězd nebylo jednoduché ani samozřejmé, jak by se snad mohlo zdát. Mí kolegové prokázali nemálo odvahy hájit naši práci a přesvědčili o tom, že přísné zachovávání soukromí a práv našich klientů i individuálně nastavená péče není jen prohlášení navenek, ale skutečnost.

Od posledního hodnocení, před třemi lety, se u nás v domově také mnohé změnilo. Nově se můžeme pochlubit hostinským pokojem, který je využíván návštěvami přijíždějícími z dálky. Primárně jsme ho ale zbudovali pro rodiny, které chtějí být se svým blízkým až do poslední chvíle jeho života. Umožňujeme našim klientům pravidelnou dopravu do okolních supermarketů, podařilo se nám rozšířit spektrum odborných lékařů a nově jim nabízíme možnost bezplatného zřízení depozitního účtu. Mnozí z nich také ocenili, že mohou mít u sebe na pokoji domácího mazlíčka a že mají možnost navštívit zookoutek, o který se stará jeden z klientů. Ve všech prostorách, a nově i na pokojích, je dostupné kvalitní připojení k internetu prostřednictvím WIFI. Klientům jsme na pokoje zavedli domácí videokanál s informacemi o dění v domově, ale i jídelníčky a programovou nabídku.

Z našeho hodnocení: 

Internetové stránky www.znackakvality.info s 5 hvězdami pro Domov Máchova

Informace o zařízení:

Domov pro seniory Máchova je situovaný v klidné vinohradské zástavbě s přilehlou terasou. Žije zde 44 seniorů, kteří mají k dispozici dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, společné prostory – komorní jídelny, relaxační místnost, kuřárnu, kuchyňku, koupelnu s masážními vanami, rehabilitační místnost, tvořivou dílnu, počítačový koutek, terasu se zelení, grilem, houpačkou.

Provoz recepce 24 hod denně zajišťuje možnost návštěv klientů bez omezení. Domov je vybaven umělecky zpracovaným orientačním systémem. Strava je připravována ve vlastní kuchyni, je servírováno 6 jídel denně s možností výběrů druhů snídaně, oběda i večeře. Péče o klienty je zajištěna odborným personálem, řadou specialistů – psychiatrem, výživovým specialistou apod. Klient si svůj režim dne sám určuje. Pracovníci domova pořádají během roku rozmanité kulturní, vzdělávací, kondiční a duchovní programy v prostředí domova i mimo něj. Organizace pravidelně zjišťuje spokojenost klientů, i jejich blízkých, s poskytovanými službami a pružně reaguje na přání obyvatel.