Aktuality

Přednáška o kávě


Dobrovolníci ze společnosti Starbucks připravili pro naše klienty v domovech přednášku o kávě i s ochutnávkou, při které nabídli seniorům 4 druhy kávy. Vyprávění o kávě bylo vyčerpávající. Přednáška, která trvala půl druhé hodiny seniory bavila, navíc součástí programu byla živá hudba. Společnosti Starbucks děkujeme, a abychom Vám ji lépe představili, využili jsme informací s otevřené encyklopedie Wikipedie.

Starbucks Corporation je mezinárodní výrobce kávy a největší obchodní řetězec kaváren na světě, se sídlem v Seattlu, v americkém státě Washington. V 65 zemích provozuje přes 23 tisíc kaváren, z čehož přes 13 tisíc se nachází v USA, téměř 2 tisíce v Číně, více než 1500 v Kanadě, více než 1 tisíc v Japonsku a více než 900 ve Velké Británii. 34 prodejen se nachází v České republice.

Společnost prodává překapávanou kávu, espressové teplé nápoje, ostatní teplé i chladné nápoje, praženou kávu, saláty, teplé i chladné sendviče, pečivo, svačinky, a také hrníčky nebo pohárky. Přes zábavní divizi a nahrávací společnost Hear Music také prodává knihy, hudbu a filmy. Mnoho produktů je v nabídce sezónně nebo s ohledem na umístění pobočky. V USA jsou zmrzliny a kávy značky Starbucks k dostání i v samoobsluhách.

Od založení v Seattlu, kdy společnost byla místní pražírna a prodejna kávy, se rozšířila velice rychle. V devadesátých letech řetězec otvíral každý pracovní den novou pobočku, což pokračovalo i na začátku nového tisíciletí.