Aktuality

Návštěva Tančícího domu


Výlet v čase. I tak by se dal nazvat výlet našich seniorů do galerie v Tančícím domě. Výstava naše klienty potěšila. Další informace ohledně výstavy uvádíme z oficiálního zdroje Tančícího domu. 

„Jaro až podzim 2018 v Galerii Tančící dům patří československé kinematografii. Po velmi úspěšné výstavě Retro 70. a 80. let jsme připravili unikátní filmovou výstavu s názvem Retro biják 60. – 90. let představující více než 200 kostýmů z téměř 70 filmů, pohádek a seriálů, které byly natočeny v období od 60. do 90. let.  Všechny vystavené kostýmy jsou originály zapůjčené z Barrandovských ateliérů a České televize. V galerii je doplňují filmové rekvizity, fotografie a další dekorace. Dohromady vše vytváří pestré scény, které vždy vystihují to nejznámější z konkrétního díla.

 K  vidění jsou například kostýmy a rekvizity z těchto filmů: Což takhle dát si špenát, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Pane, vy jste vdova!, Zítra to roztočíme, drahoušku!, S tebou mě baví svět, Zabil jsem Einsteina, pánové!, Zítra vstanu a opařím se čajem, Marečku, podejte mi pero!, Adéla ještě nevečeřela, Kdo chce zabít Jessii?, Holky z porcelánu, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Trhák, Discopříběh, Slunce, seno,…, 30 případů majora Zemana, Arabela, Křeček v noční košili a mnoho dalších.

 Připraveny jsou například scény z muzikálu Starci na chmelu, které jsou prezentovány na tanečním parketu společně s původní kytarou dochovanou z filmu. Oblíbenou komedii Vrchní, prchni! připomenou pletené kostýmy s bambulemi, vedle kterých nechybí ikonický originální Velorex z filmu. Nezapomnělo se ani na pohádky a tvorbu pro děti. Například z filmu Tři veteráni jsou k vidění nejen krásné kostýmy princezny Bosany a Pankráce, ale i skoro 15metrový frňákovník!“ – (zdroj – oficiální stránky Tančícího domu)