Hledáme kolegy

vítáme dobrovolníky

„Již se neptáme po smyslu naší práce. 
Společně tvoříme DOMOV těm, kteří nás potřebují. Staňte se součástí našeho týmu.“

hledamekolegy

Nenacházíte ve vypsaných volných pozicích své uplatnění? Zašlete naší personalistce svůj životopis či volně uveďte o jakou práci byste měli u nás zájem. Pokud svolíte, abychom si ponechali Váš kontakt, ozveme se Vám. Naše personalistka Petra Hrubá, telefon: 734763966, e-mail: petra.hruba@cssp2.cz.

Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Vítáme dobrovolníky

Co mi přináší dobrovolnictví:

„Dobrovolnictví mi přináší dobrý pocit z toho, že mohu někomu pomoci. Setkávání se starými lidmi, jejich příběhy a zkušenostmi jsou pro mne podnětné i pro utváření mého postoje ke svým blízkým.. Někdo na Tě čeká a ty mu děláš radost svou přítomností.“

Dobrovolnice Alena

„Vždycky jsem ráda jakkoli ve svém okolí pomáhala, snažila se dělat radost. Vím, jak je důležité naslouchat, povídat si, povzbudit, být spolu. To přináší člověku dobrý pocit, povzbuzení, přispívá to ke spokojenosti.“ 

Dobrovolnice Radka

Nové víkendové programy pro klienty Domova pro seniory CSSP2

Uplynul další rok a proto je načase ohlédnout se za dobrovolnickou činností v naší organizaci. Musím říct, že se nám v tomto směru velice dobře daří. A to proto, že našim klientům věnuje svůj volný čas stále spoustu aktivních dobrovolníků. A těm patří náš veliký dík. Protože právě díky nim se naši klienti mají stále na co těšit. A to nejen v rámci víkendových programů, ale také při individuálních schůzkách. V obou případech přináší dobrovolníci našim klientům příjemné životní chvilky – a to nejen zábavu a rozptýlení všedního dne, ale hlavně svou přítomností vzbuzují v klientech pocit sounáležitosti, nově vzniklého přátelství, vzájemného respektu, pochopení, sdílení a naslouchání. Tohle vše je totiž pro život každého jedince velice důležité. Proto je jen správné tuto bohulibou činnost neustále aktivně podporovat a je také na místě všem našim dobrovolníkům upřímně poděkovat.

Tímto vám, milí naši dobrovolníci, velice děkujeme nejen za Vaši obětavou činnost v tomto roce, ale také za to, že zůstanete s námi, tedy s našimi klienty, kteří vás vždy rádi uvítají :o)

Za Centrum sociálních služeb Prahy 2 vás všechny zdravím, přeji poklidný adventní čas a samozřejmě příjemné vánoční a novoroční svátky.

Bc. Pavlína Millerová, koordinátorka dobrovolníků

V Domovech pro seniory Máchova 14 a Jana Masaryka 34 se od dubna rozšířila nabídka volnočasových programů o víkendové aktivity. Klienti mají nově možnost účastnit se programů, které probíhají v sobotu a v neděli. O realizaci se starají dobrovolníci a nabídka je opravdu pestrá. Klienti mají možnost upéct si něco dobrého, vyrobit si různé dekorace do svých pokojů, přijít si poslechnout přednášku doplněnou fotografiemi nebo vyrazit ven za hezkým počasím.  

Dobrovolnickou činnost v CSSP2 vykonávají především studenti, ale i pracující či nezaměstnaní lidé. Svoji činnost dělají zadarmo a ve svém volném čase. Proto jim patří velký dík za jejich skvělou spolupráci! Velké poděkování patří také vedení Arcibiskupského gymnázia v ulici Korunní 2, které umožnilo uskutečnit nábor dobrovolníků z řad studentů gymnázia.

Články k dobrovolnictví:


Dobrovolnictví mi přineslo radost…

16. 4. 2018
zobrazit více

Vycházka s dobrovolníky

8. 8. 2017
zobrazit více

U dvou koček

16. 4. 2016
zobrazit více

Nominace na dobrovolníka roku 2015 a poděkování

16. 4. 2015
zobrazit více

KŘESADLO – nominace na ocenění nejlepší dobrovolník roku 2014

16. 4. 2014
zobrazit více

Chtěl bych se stát dobrovolníkem

Fotogalerie

Nahoru