Kontakty:

pro objednání služby:

Mgr. Lenka Houbová
vedoucí úseku domácí zdravotní péče

tel.: 224 252 788
mobil: 725 015 319
e-mail: lenka.houbova@cssp2.cz

Home Care neboli domácí zdravotní péče

Domácí zdravotní péče

Posláním služby je zajistit Vám nezbytnou každodenní a spolehlivou zdravotní péči, a tedy umožnit Vám bezpečné a pohodlné setrvání ve Vašem domácím prostředí navzdory nemo­ci či zdravotnímu omezení.

Komu je služba určena

Domácí zdravotní péče je určena klientům z Prahy 2 i občanům přilehlých ulic sousedních městských částí.

Kdy zvolit službu domácí zdravotní péče? Pokud opouštíte nemocnici a víte, že budete doma potřebovat další odbornou péči. Nebo Vám zdravotní omezení nedovoluje docházet k lékaři např. na kontrolu glykemie, odběr krve, převazy ran, aplikaci injekcí, rehabilitaci po úrazech či operacích apod. Můžete také potřebovat pomoc při péči o stomii, kožní defekty, bércové vředy, při podání léků, měření krevního tlaku, při prevenci proleženin apod.

Nabízíme

● Vedoucí zdravotní sestra Vás navští­ví a ve spolupráci s Vámi stanoví ošetřovatelský plán péče – časové rozpětí návštěv apod.

● Součástí služby je také poskytnutí intenzivní podpory při zvládání Vaší zátěže spoje­né s možnou závislostí na pomoci druhých nebo s nutností dlouhodobé či následné péče. Nabídneme Vám rehabilitační či kompenzační pomůcky, zprostředkujeme  bezplatné základní sociální poradenství a další pomoc v domácnosti prostřednictvím navazujících služeb CSSP2.

● Klientům naší služby zapůjčíme vhodné pomůcky pro sebeobsluhu (podpůrné hole, berle, madla), pro hygienu (toaletní křeslo, nástavce WC, sedák či zvedák do vany), pro mobilitu (vozík, nájezdní lyžiny, chodítka) apod.

● Službu zajišťují kvalifikované a zkušené zdravotní sestry ve spolupráci s Vaší rodi­nou, Vaším praktickým lékařem či specialistou, s pečovatelskou službou. Garantujeme Vám profesionalitu, lidský a individuální přístup, snažíme se naši službu přizpůsobit Vašim přáním.

Kdy jsme tu pro Vás

Po celý rok, každý den v čase od 7 hod do 15.30 hod a v pozděj­ších hodinách dle Vašich potřeb a doporučení praktického lékaře.

Úhradu za službu Vám neúčtujeme, je kryta ze systému zdravotního pojištění.

 

Home Care - www.cssp2.cz