Pro koho jsme tu

Domov s paliativní péčí Pod střechou slouží nevyléčitelně nemocným lidem v závěrečné fázi jejich života. Komplexní nabídkou péče (zdravotní – především zmírněním a léčbou bolesti, psychologickou, sociální, duchovní) jim zajišťujeme nejvyšší možnou kvalitu života ve vlídném a důstojném prostředí, aby toto náročné životní období mohli prožít společně se svými blízkými a bez fyzického nebo duševního strádání.

 • pro klienta pobytových služeb Centra sociálních služeb Praha 2, u kterého vznikla potřeba paliativní péče (např. onkologická diagnóza, pokročilé nemoci stáří), a kterému nelze poskytnout intenzivní péči v domově pro seniory, a který si nepřeje přemístění do jiného zařízení či nemocnice.
 • pro nemocného člověka (především seniorského věku) s potřebou paliativní péče, kterému tuto péči a podporu nemůže – dočasně nebo trvale – zajistit rodina či terénní a zdravotní služby v jeho domácím prostředí.
 • pro osamoceného seniora s potřebou paliativní péče.

Nabízíme Vám

 • komfortní ubytování

  Klienti obývají jednolůžkové pokoje s přistýlkou (pro blízké),  které jsou vybaveny mj. komfortním elektricky polohovatelným lůžkem,  televizí, chladničkou, klimatizací tak, aby se tu cítili jako doma. Sociální zařízení je součástí pokoje. Po domluvě je možná i přítomnost domácího mazlíčka.

 • stravování

  Strava je připravována ve vlastní kuchyni domova s přihlédnutím k dietním omezením, chuti, její formu uzpůsobíme aktuálním potřebám klienta.

 •  paliativní péči

  Je vedena lékařem CSSP2  tak, aby klient netrpěl bolestí a nebyl vystaven tělesnému a duševnímu strádání. Snažíme se zajistit každému z klientů nejvyšší možnou kvalitu života s plným respektem k jeho hodnotovým prioritám (mírnění hlavních příznaků bolesti, realizaci plánů péče zahrnující psychické, sociální i duchovní potřeby, podporu blízkých v průběhu pobytu klienta v domově). Zahrnuje intenzivní 24 hodinovou ošetřovatelskou péči zdravotnického a ošetřovatelského personálu, která důsledně vychází z přání a potřeb klienta, a to při zachování důstojnosti, intimity a soukromí. Nemůžeme však nabídnout nepřetržitou přítomnost lékaře.

 •  zvýšenou či intenzivní péči našeho týmu

  Péči zajistí tým zkušených a odborných pracovníků složený ze    zdravotníků – geriatra, zdravotních sester,  psychiatra, výživového specialisty, psychologa, dále pracovníků přímé péče, sociálních pracovníků, aktivizačních pracovníků, duchovního.

 • podporu rodinným příslušníkům a blízkým

  Vytváříme podmínky pro sdílení péče s rodinou – návštěvy jsou možné bez omezení, člen rodiny může i přenocovat. Jsme připraveni poskytnout podporu a útěchu blízkým, kteří též procházejí těžkým životním obdobím a jsou vystaveni psychické i fyzické zátěži.

Co budete potřebovat a jak budeme dále postupovat

V případě o zájmu o pobyt v Domově Pod střechou se obraťte na sociální pracovnici domova. Projedná s Vámi podání žádosti a další náležitosti.

Kdy a kde jsme pro Vás k dispozici

Službu Domova s paliativní péčí Pod střechou poskytujeme nepřetržitě na adrese Jana Masaryka 34, Praha 2.

Úhrada za službu

Ceny za poskytované služby

 • ubytování 200 Kč za den
 • stravování 160 Kč za den
 • péče  je hrazena ve výši přiznaného příspěvku na péči nebo částkou 120 Kč za hodinu.

 

Fotogalerie

Nahoru