Domovy pro seniory

„V našem domově pro seniory život opravdu nekončí. Naopak. Poskytneme Vám společnost, profesionální péči, vlídné zacházení a  bezpečné a komfortní prostředí, ve kterém můžete prožít příjemné časy.“

 

Pro koho jsme tu

 • pro seniory od 65 let věku,
  jimž potřebnou míru péče a podpory nemůže zajistit rodina či terénní sociální a zdravotní služby v  domácím prostředí.

Nabízíme Vám

Veškeré služby a podporu přizpůsobíme Vašim individuálním potřebám a přáním tak, abyste se zde cítili dobře a mohli dělat pokud možno vše, na co jste byli zvyklí doma. V Praze 2 máme dva domovy pro seniory, na adrese Máchova 14 s kapacitou 50 lůžek a na adrese Jana Masaryka 34 s kapacitou 12 lůžek. Jsme tu pro Vás.

 • Bydlení

V našich domovech pro seniory nabízíme bydlení v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, jejichž součástí je sociální zařízení. Pokoje jsou vybavené vhodným nábytkem, klimatizací, ledničkou a dalšími věcmi, na které jste zvyklí z domova. Klienti si mohou svůj pokoj či jeho část vybavit dle svého přání – kusem nábytku, obrázky, dekoracemi apod., po  předchozí dohodě je možný také pobyt domácího mazlíčka. 
V našich domovech je  ve všech prostorech možnost připojení k wifi
Nabízíme možnost přenocování pro rodinné příslušníky či blízké osoby našich klientů. 
Nahlédněte do našeho fotoalba.

 • Stravování

Jídlo, které připravujeme ve vlastní kuchyni, podáváme šestkrát denně. Skladba obědů a večeří je velmi pestrá. Můžete si vybrat z nabídky několika pokrmů, a to dle dietního režimu nebo chuti. Po celý den máte k dispozici různé nápoje. Stravu podáváme ve společné jídelně nebo na pokoji, každý týden vaříme oběd na přání jednoho z našich obyvatel. 

 • Lékařskou péči

Do domova pravidelně dochází internista, geriatr, psychiatr, psycholog a spolupracujeme s dalšími specialisty. Po celou dobu pobytu klient zůstává  registrován a v péči u svého praktického lékaře, který mu předepisuje recepty na léky, poukazy aj. V případě, že by si klient přál změnu svého praktického lékaře, je možné požádat o registraci praktického lékaře, který do našich domovů dochází. 
V domově není k dispozici stálá služba lékaře, 24 hod denně je přítomna zdravotní sestra.

 • Rehabilitační péči

Naše domovy jsou vybaveny množstvím rehabilitačních a ergonomických pomůcek. Nabízíme jak skupinové, tak individuální rehabilitační cvičení pod odborným vedením fyzioterapeutů a ergoterapeutů, vodoléčbu či magnetoterapii aj.

 • Podporu zkušeného týmu

O Vaše běžné denní potřeby se postará zkušeným tým pečovatelek, pečovatelů, zdravotně ošetřovatelskou péči pro Vás zajistí všeobecné sestry.
Sociální pracovnice Vám pomohou obstarat sociální (např. zajištění důchodu, podání žádosti o příspěvek na péči atd.), příp. osobní záležitosti (např. vyřízení dokladů, zprostředkování kontaktu s blízkými apod.), samozřejmostí je bezplatné sociální poradenství. 
Tým pracovníků domova je složen z pečovatelek a pečovatelů, zdravotních sester, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, aktivizačních pracovníků, sociál­ních pracovníků a vedoucích pracovníků. Každý obyvatel má svého klíčového pracovníka z řad pečovatelek a pečovatelů. Klíčový pracovník sehrává roli osobního průvodce a důvěrníka po celou dobu pobytu v domově.

 • Programy pro volný čas

Dle zájmu a možností klientů nabízíme např. vý­tvarné dílny, pečení,  zpívání, výlety nejen do okolí, kavárny, oslavy narozenin, apod. Každý den pro Vás připravujeme pestrou programovou nabídku různých aktivit a činností, kterou koncipujeme dle přání obyvatel.

 • Terapeutické aktivity

V našich domovech pravidelně probíhá canisterapie, felinoterapie,  psychoterapie, aromaterapie,  zahradní terapie, trénink paměti a další.

 • Neomezenou možnost návštěv

V domově je možné uspořádat i rodinné oslavy, s jejichž přípravou Vám personál rád pomůže, využít terasy s možností grilování také s Vaší návštěvou. Po dohodě vás mohou navštívit vaši blízcí a známí i s pejskem či jiným malým domácím mazlíčkem.

Co budete potřebovat a jak budeme dále postupovat

Před samotným podáním žádosti Vám doporučujeme obrátit se na sociální pracovnici domova, o který máte zájem – DS Máchova nebo DS Jana Masaryka. Poskytne Vám  informace o  službě, poradí s vyplněním žádosti a ostatními náležitostmi a zodpoví  Vaše dotazy.

Vyplněnou žádost (DS Jana Masaryka) / žádost (DS Máchova) lze doručit

 • na recepci obou domovů, která je otevřena 24 hod
 • zaslat poštou na adresu CSSP2, Máchova 14, 12000 Praha 2
 • osobně sociální pracovnici domova.

Tiskopis zdravotního záznamu, který naleznete u žádosti musí vyplnit ošetřující či praktický lékař a je nezbytný pro posouzení Vaší žádosti. 

Kdy a kde jsme Vám k dispozici

Služba domovů pro seniory je poskytována nepřetržitě.
Sociální pracovnice vč. vedoucí domova jsou k Vám k dispozici každý pracovní den.
Recepce našich domovů jsou k dispozici též nepřetržitě v přízemí budov na adrese Praha 2, Máchova 14 nebo Jana Masaryka 34.

Úhrada za službu

Ceny za poskytované služby

 • Ubytování 200 Kč za den
 • Stravování 160 Kč za den
 • Péče je hrazena ve výši přiznaného příspěvku na péči nebo v částce 120 Kč za hodinu

Podrobný ceník všech úhrad je k dispozici zde.

Fotogalerie

Nahoru